Aktuality

Srdcová záležitost

To, že máme ve školce samé skvělé a šikovné děti, jsem věděla už dávno. Ale, že jsou to takový srdcaři..skoro jako já...to vím až teď. Jedním slovem supr.
Rozhodli jsme se, jako třída Sluníček, že se zúčastníme celostátní soutěže ,, Srdce darované s láskou" a tak se stalo že..dohodli jsme spolupráci s místním denním stacionářem v Roudnici a s jeho obyvatelkami jsme společně vytvořili něco úžasného. Přijeli jsme, stříhali jsme, šili i kreslili..velká zábava to byla. A proč to všechno vlastně? Srdíčka, která se tento den vytvořila, putovala tento týden autobusem do nemocnice v Roudnici, na dětské oddělení, kde si je od nás převzala paní doktorka a slíbila, že je všechny předá nemocným dětem. Měla z nich obrovskou radost. Děti jí převyprávěly celý příběh srdíček, aby věděla, jaký poklad to drží v ruce :)

Po cestě zpět do školky jsme si s dětmi povídali o důležitosti srdíček pro nemocné. Všichni měly dobrý pocit a považovaly dnešní den za ,,nejbáječnější" ve školce. Byl plný lásky, prožitků, obdarování a hlavně hřejivého pocitu u srdíčka.

Více takových dnů....

...jsem ráda, že v takové třídě mohu být (žít)

Srdcová1 Srdcová2 Srdcová3


Máme časopis

Po 2 měsících shánění materiálů, jsme s dětmi vydali naše první číslo časopisu Motýlek. O názvu rozhodly děti. Mo - motivace, tý - tým, le - legrace, k - komunikace :)

V časopise se dozvíte kde co, například jak vyrobit medový ubrousek na svačinku, jak jsme s dětmi bádali v lese, jak jsou děti vtipné, program naší školky a plánované akce na další měsíce a také si můžete vypracovat jendoduchý pracovní list, kterým jsme se inspirovali na stránkách Ekoškoly. V časáku je plno doplňovaček a zajímavostí ze světa přírody, ale i našeho života ve školce. Už teď se mi hromadí v šuplíku další inspirace na lednové číslo.

Časopis je přístupný v šatně mš, můžete nahlédnout a v případě pocitu, že ho prostě musíte mít doma (což chápu - protože je skvělý :)..... si můžete časopis vzít, nebo nám přispět drobnou mincí, kterou poté použijeme na nákup, něčeho pěkného pro Vaše děti :)

Časopis1 Časopis2